Porady i artykuły dla rodziców – wychowanie dzieci

Dlaczego warto wybrać zabawki Vertiplay?

Dziecko to olbrzymia odpowiedzialność, ale także i radość. W pokoju dziecka znajdować się może naprawdę wiele zabawek, którymi można bawić się cały czas. Zresztą zabawki z pewnością znajdować się będą nie tylko w pokoju dziecka, ale także we wszystkich innych pomieszczeniach w domu. Można by rzec, że bałagan jest nieodłączną częścią posiadania dzieci. Jednak nie jest to do końca prawda. Przy odpowiednim doborze zabawek można uniknąć problemu bałaganu i cieszyć się względnie czystym mieszkaniem. Jakie zabawki zatem należy wybierać?

Czym są zabawki Vertiplay?

Zabawki Vertiplay to specjalne zabawki, które… mogą zostać naklejone na ścianę! Dzięki temu możliwe jest utrzymanie porządku zarówno w pokoiku dziecięcym, jak też i w całym domu. Zabawki Vertiplay są wielokrotnego użytku, co oznacza że można je przyklejać i odklejać ze ściany wiele razy. Ogromną zaletą zabawek vertiplay jest ich różnorodność. Można znaleźć naprawdę ciekawe wzory – od gąsienic, poprzez akwaria z rybkami, czy łosie. Można także znaleźć cymbałki przyklejane na ścianę!

A w jaki sposób można zamontować zabawkę Vertiplay na ścianie? Przede wszystkim należy przetrzeć mokrą szmatką miejsce, na którym chce się powiesić ten przedmiot. Następnie należy zdjąć folię ochronną z zabawki i przyłożyć ją do ściany. Należy pamiętać o tym, że zabawkę trzeba mocno docisnąć do ściany (w tym momencie możliwe jest także jej wyrównanie) i odczekać minimum dwie godziny, zanim zacznie się zabawę. Po tym czasie dziecko bez przeszkód może zacząć się bawić swoją nową zabawką. Będzie ona bardzo solidnie trzymać się ściany i nie odpadnie od niej!

Nie oznacza to jednak tego, że zabawki tej nie da się od ściany odkleić. Zabawki Vertiplay można wykorzystywać wiele razy, a to oznacza, że ze spokojem można przemieszczać je po ścianach. Wystarczy tylko rozpocząć odklejanie zabawki od jej górnego rogu, powoli i spokojnie, tak by nie uszkodzić powierzchni, która się pod nią znajduje.

Czy zabawki Vertiplay są bezpieczne dla malucha?

Zabawki Vertiplay są jak najbardziej bezpieczne dla dziecka! Spełniają one wszystkie wymagania ASTM, a także europejskie standardy bezpieczeństwa EN. Dzieci mogą więc bez przeszkód bawić się tymi zabawkami. Nie ma z nimi żadnych problemów. Chociaż są ciężkie, to solidnie trzymają się ściany i samoistnie z niej się nie odklejają. Potrzeba tak naprawdę całkiem sporo siły, której dzieci nie mają, aby odkleić taką zabawkę od ściany.

Innymi, przenośnymi zabawkami dzieci mogą się zranić, jednak zabawki Vertiplay są w tej kwestii znacznie bardziej bezpieczne. Dziecko nie jest w stanie rzucić takiej zabawki a tym bardziej się o nią potknąć, czy uderzyć.

Podsumowanie

Zabawki są niezbędne w procesie rozwoju dziecka, dlatego warto wybierać takie, które naprawdę zainteresują dziecko, będą dla niego bezpieczne i nie sprawią, że dom zamieni się w pobojowisko. Zabawki Vertiplay są idealnym przykładem takich produktów, które świetnie wpasowują się w gust malucha i jednocześnie pozwalają rodzicowi zaoszczędzić sporo czasu na sprzątaniu po dziecku.

Jeżeli chcesz więc by twój maluch dobrze się bawił i miał te zabawy urozmaicone, to zabawki Vertiplay będą naprawdę świetnym wyborem. Dziecko z pewnością będzie zainteresowane tym, co wisi na ścianie i będzie chciało się tym bawić!