Porady i artykuły dla rodziców – wychowanie dzieci

Jakie kolory ścian do pokoju dziecka?

Pokoje dziecięce jest najtrudniej urządzić. Maluchy szybko rosną i normalną rzeczą będzie wymiana łóżeczka po kilku miesiącach jego użytkowania. To samo tyczy się wszelakich ozdób na ścianę, naklejek lub innych elementów, na których mogą znajdować się postacie z bajek i filmów.
Malowanie ścian w pokoju dziecięcym jest zupełnie inną sprawą, niż wybór odpowiednich mebli czy akcesoriów ozdobnych do pokoju dziecka.

Na ścianach w pokojach dziecięcych, bardzo często znajdują się różnorodne ozdoby, takie jak fototapety czy naklejki i plakaty. Jeśli planujemy umieścić na ścianach podobne ozdoby, warto wybrać delikatniejsze kolory farb.  W pokojach dzieci zawsze znajduje się mnóstwo zabawek i dodatkowych elementów. Mogą one nieco odwracać uwagę od tego, w jaki sposób pomalowane są ściany.

By nie wprowadzać chaosu do pokoju dzieci, warto zdecydować się na jeden kolor, którym pokryjemy wszystkie ściany. Odpowiedni dobór kolorów wiąże się z przyjemnym wyglądem całego pokoju. W pokojach dziecięcych, zawsze znajduje się więcej rzeczy niż w salonie czy w kuchni. Jednolity kolor ścian optycznie powiększy pokój. Oprócz tego, jedna farba wykorzystana na pomalowanie pokoju dzieci, może być bardziej opłacalna.

Dobór koloru ścian

Kolor ścian w pokojach dziecięcych może być wybrany według różnych kryteriów. Dużo zależy od tego, czy maluchy mają wspólne czy osobne pokoje. Zazwyczaj pokoje dziewczynek są malowane na Różnowo lub na różne, pastelowe odcienie. Sypialnie chłopców z kolei, najczęściej maja kolory zielone lub niebieskie. Jest to kolorystyka, która przyjęła się wiele lat temu. Dziś jednak, rodzice przełamują modę i malują sypialnie swoich dzieci na różnorodne kolory.

Częstym i coraz bardziej popularnym pomysłem, jest malowanie ścian na różne kolory – to znaczy, że każda ściana w pokoju dziecka będzie pomalowana na inny kolor. Jest to oryginalny pomysł, który może sprawić, że sypialnia naszego dziecka będzie wyglądać o wiele lepiej. Wybór właściwych kolorów ścian do pokoików dziecięcych, pozwoli na uzyskanie lepszego wyglądu pokoi i komfortu dla dzieci.

To do kolorów ścian dobiera się pozostałe akcesoria i meble. Mebelki mogą mieć bardzo różne. Właściwy wybór kolorów farby, umożliwi nam urządzenie pokoju naszych dzieci w dobrym stylu. Tak naprawdę, kolor ścian w pokoju dziecięcym ma największe znaczenie dla rodziców. Pokoje mają dobrze wyglądać i być przytulne. Maluchy muszą czuć się w nich dobrze i komfortowo. Wybór delikatnych kolorów ścian, zapewni porządny wygląd pokoju. Poza tym, pokoik zostanie utrzymany w jednym stylu.

Ściany w pokoju dzieci – farba czy tapeta?

Ze względu na wciąż zmieniającą się modę, również i wystrój pokoi dziecięcych może się zmieniać w trendach. Dziś, dominują stonowane kolory, często mieszane. W pokoju dzieci często można zobaczyć kolorowe fototapety lub zwykłe tapety z konkretnym motywem. Jest to sposób na nadanie oryginalnego wyglądu ścianom. Moda na nie wcale się nie skończyła – jeśli tapeta zostanie odpowiednio dopasowana do pokoju naszego dziecka, całość będzie wyglądać idealnie.

Malowanie pokoi farbą jest jednak o wiele prostsze. W przypadku zabrudzenia się ściany, zawsze można ją wyczyścić. Tapetę trzeba będzie dokleić lub zasłonić, w przypadku gdy zostanie ona zerwana. Bezpiecznym sposobem na pokrycie ścian w pokoju dzieci, jest farba. Dziś, wielu z nas może samodzielnie pomalować ściany w dziecięcych sypialniach.

Artykuł powstał dzięki współpracy z www.dwaniedzwiadki.pl