Porady i artykuły dla rodziców – wychowanie dzieci

Pomysły na obozy dla dzieci i młodzieży – wakacje 2018

Wakacje są po to, by z nich korzystać. Nie ma chyba na świecie dziecka, które nie cieszyłoby się z braku konieczności odwiedzania murów szkoły przez solidne dwa miesiące i możliwości spędzenia czasu dokładnie tak, jak lubią. Nie każdy rodzic ma jednak czas, by samemu zabrać dziecko na ciekawe wakacje, dlatego większość z nich korzysta z okazji wykupienia ciekawych obozów i kolonii dla swoich pociech. Organizowane na terenie całej Polski obozy to zbiór przeróżnych kursów, warsztatów i szkoleń, które pozwolą nie tylko rozwijać pasję dziecka, ale i może przede wszystkim dobrze spędzić czas. W ofertach biur organizujących kolonie znajdujemy dziś zatem nie tylko tradycyjne wyjazdy ze zwiedzaniem, ale przede wszystkim tematyczne obozy żeglarskie, windsurfingowe, quadowe czy wojskowe. Atrakcji bez liku dla każdego. Dziś podsuwamy tylko kilka z najciekawszych znalezionych w sieci pomysłów.

Obóz żeglarski

Mazury – jeden z piękniejszych obszarów Polski i zdecydowanie największy obszar jezior w tej części Europy. Każdy, kto choć raz wybierze się na wycieczkę na Mazury przyznaje, że klimatu takiego jak tam nie zaznał nigdzie indziej. Dlaczego więc nie posłać tam dziecka? Obozy letnie organizowanie w okolicach mazurskich jezior to najlepsza okazja na naukę żeglugi zarówno dla dzieci, jak i młodzieży. Zależnie od wybranej oferty obozowej, możliwe jest spędzenie wakacji na rejsie przez całe Mazury! Obozy żeglarskie trwają zwykle 14 dni, w których czasie uczestnicy będą mieli okazję nie tylko obserwować świat z poziomu łódki, ale również odbyć różnego rodzaju szkolenia żeglarskie!

Obóz windsurfingowy

Pozostając w tematyce Mazur, obozy windsurfingowe to w tamtej okolicy dość częsty widok i ciekawa opcja dla tych, którzy wolą pozostać na bardziej zamkniętych akwenach. Dla odważnych proponujemy jednak kolonie i obozy nad morzem, gdzie dzieci i młodzież mogą uczyć się sztuki windsurfingu na otwartym morzu Bałtyckim! Jednymi z ciekawszych miejscowości oferujących tego typu atrakcje są położona na półwyspie Helskim Jastarnia oraz położone na wschód od Koszalina Dąbki. Pod okiem doświadczonej kadry obozowicze będą mieli okazję nauki żeglarstwa, windsurfingu, a także jazdy na rowerach wodnych. O takich wakacjach z pewnością miło będzie opowiadać w szkole!

Obóz quadowy

kolonie i obozy

Poszukujesz idealnych kolonii dla dziecka? Sprawdź www.kolonieiobozy.net. Kolonie i obozy dla wymagających!

Jazda na quadzie po niezamieszkałych leśnych terenach to chyba marzenie każdego dorastającego chłopca. Paintballowe obozy quadowe organizowane na Mazurach to doskonała okazja, by przejechać się quadem, odbyć rajd samochodem terenowym, przeżyć rejs pod żaglami, odwiedzić park linowy, czy w końcu pograć w Paintballa! Na takiej kolonii nie ma mowy o nudzie czy tęsknocie do komputera – tu po prostu dzieje się za dużo! Pełne zdrowej adrenaliny obozy to szansa, by dziecko wyszalało się podczas wakacyjnego wyjazdu i wróciło do domu z głową pełną opowieści o przeżytych przygodach. Kto w obliczu takiej perspektywy chciałby patrzeć przez całe wakacje w ekran komputera.

Kolonie wojskowe

Równie ciekawym jak obóz quadowy pomysłem są wszelkiego rodzaju wojskowe obozy ASG i obozy militarne, dostępne zarówno dla tych, którzy będą mieli z bronią styczność po raz pierwszy, jak i dla bardziej zaawansowanych obozowiczów. Wszystko odbywa się tu zgodnie z prawem i zachowaniem najwyższych środków bezpieczeństwa. Dobra zabawa pod okiem profesjonalistów i doświadczonych wojskowych to ciekawa alternatywa dla nieco oklepanych już wyjazdów wypoczynkowych nad morze. Jeśli twoje dziecko marudzi podczas rodzinnych wakacji, spróbuj znaleźć dla niego obóz, z którego wyniesie więcej, niż tylko masę informacji o lokalnych zabytkach!