Porady i artykuły dla rodziców – wychowanie dzieci

Rowery komunijne – czy to wciąż dobry prezent dla dziecka?

Prezenty, jakie kupujemy naszym dzieciom z wielu okazji, mogą być różnorodne. W dzisiejszych czasach, forma prezentów może być wszelaka. Jednak co kupić dziecku z okazji jego pierwszej komunii? Często jest to problem, który trudno rozwiązać. Zazwyczaj, o typie prezentu decydują wspólnie rodzice dziecka oraz jego chrzestni.

Rowery komunijne – czy to wciąż dobry prezent dla dziecka?

Rowery od wielu lat stanowią jeden z najbardziej znanych form prezentów, nie tylko z okazji Komunii. Wielu z nas jeszcze pewnie pamięta swój pierwszy, lepszy rower komunijny. Obecnie, forma prezentów, jakie otrzymują dzieci komunijne, nieco się zmieniła.

Komunia jest świętem dla każdego dziecka – z tej okazji, rodzice, chrzestni oraz inni członkowie rodziny kupują prezenty. Od dłuższego czasu, najbardziej popularnym prezentem komunijnym był właśnie rower. W dzisiejszych czasach, również można spotkać się z sytuacją, w której rodzice kupują swojemu dziecku rower na komunię. Dzieje się to jednak o wiele rzadziej.

Od kilku lat możemy zaobserwować znaczną zmianę, jeśli chodzi o prezenty, jakie dawane są dzieciom z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Wraz z rozwojem technologii i ze wzrostem dostępności różnych towarów na rynku, dzieci dzisiaj otrzymują takie prezenty jak laptopy, tablety, nowoczesne telefony, a nawet quady. Jednak pomimo tego, wciąż istnieją rodzice i chrzestni, których zdaniem najlepiej wybrać rower. Prezenty, jakie dziś dawane są dzieciom na Komunię, mogą dziwić wielu dorosłych. Są jednak rodzice, którzy poprzestają na klasycznym prezencie, jakim jest rower. Jest to prezent, który na pewno będzie długo użytkowany przez nasze dziecko.

Dlaczego wciąż wielu rodziców decyduje się na zakup roweru dla swojej pociechy? – Otóż, rower to wygodny, popularny i w miarę niedrogi pojazd. Zazwyczaj korzystamy z jednego roweru przez wiele lat. Dzięki posiadaniu roweru, nasze dziecko będzie mogło być aktywne fizycznie. Rower jako prezent komunijny może być nie tylko świetnym prezentem, ale i początkiem pasji. Wiele jest dzieci, które nie rozstają się ze swoimi rowerami akurat od momentu, kiedy pierwszy raz na niego wsiadły. Warto więc rozważyć tę kwestię na długo przed komunią dziecka.

Wybór roweru komunijnego

Jeśli chodzi o ofertę sklepów rowerowych – dość dużo jest modeli, które można wybrać z myślą o 9-letnim dziecku. Komunia to wciąż doskonała okazja, by podarować dziecku rower. Obecnie, dzieci mają już telefony, komputery oraz inne przedmioty codziennego użytku, które można byłoby kupić jako prezent komunijny. Rower z kolei stanowi środek lokomocji, który ma praktycznie każdy.

Rodzaje rowerów dla dzieci, jakie są dostępne, są mnogie. Kolory, wymiary, rodzaje siodełek i kierownic, marka i dodatkowe elementy – wszystko to jest kwestią dopasowania. Przed i w trakcie sezonu komunijnego, oferta rowerów dla dzieci jest szczególnie bogata i atrakcyjna.

Rower jest pojazdem, na którym umie jeździć praktycznie każdy z nas. Wiele osób dostało rower jako prezent urodzinowy lub właśnie komunijny. Wspomnienia, jakie wiążą się z jazdą rowerem i odbytymi trasami, zostają z nami na całe życie.
Podsumowując, warto odpowiedzieć, że jak najbardziej rower jest wciąż dobrym prezentem dla dziecka i to nie tylko z okazji Komunii. Wydawać by się mogło, że dzisiejsze dzieci mogą ucieszyć się tylko z elektronicznych prezentów. Jednak rower – wbrew pozorom – wcale nie odszedł w zapomnienie.


Dobrym pomysłem są rowery 24″ – idealne dla wzrostu dziecka w wieku 9 lat. Poniżej prezentujemy dwie ciekawe propozycje:

Cube Kid

CUBE Kid 240 Race 2018 – odpowiedni model na zróżnicowane trasy z bardzo dobrą amortyzacją. Cena: 3199 złotych

Le Grand

LE GRAND Pave JR 2017 – model dziewczęcy, świetnie nadaje się do tras miejskich. Cena: 806 zł


Oba modele dostępne są w sklepie Królestwo Rowerów. O detalach dowiesz się więcej na stronie sklepu.