Porady i artykuły dla rodziców – wychowanie dzieci

Wózki dla dzieci- jaki model wybrać?

W momencie powiększenia się rodziny, każdy rodzic w pierwszej kolejności myśli o zakupie odpowiednich akcesoriów, które pomogą dziecku w pierwszych dniach. W tym intensywnym okresie pojawiają się również pierwsze pytania odnośnie zakupu dobrej jakości wózka. Dzięki niemu możliwe będą wyjścia na spacer nawet podczas niesprzyjającej pogody. Warto jednak pamiętać, że na komfort użytkowania spacerówki wpływa zarówno jego konstrukcja, możliwość regulacji czy stopień cyrkulacji powietrza. Jaki wózek warto wybrać? Na jakie elementy warto zwrócić uwagę podczas jego wyboru?

Wózek Silvia – nowoczesny design i innowacyjny system

Olbrzymią zaletą wózka Silvia jest jego elegancki wygląd i nowoczesny styl. Posiada on wstawki wykonane z ekologicznej skóry, które dodatkowo dodają szyku całej spacerówce. Wygląd to jednak nie wszystko. Materiał jest łatwy w czyszczeniu i szybko się nie brudzi. Wózek możemy z powodzeniem wykorzystać zarówno podczas ładnej pogody, ale również gdy jest chłodniej. To wszystko za sprawą możliwości całkowitego rozłożenia budki z wykorzystaniem gondoli. Zapewni ona dziecku dopływ świeżego powietrza i jednocześnie odpowiednią temperaturę. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość swobodnej regulacji konstrukcji wózka. Możemy w wygodny sposób, przy pomocy odpowiedniego nacisku, ustawić oparcie tak aby dziecko znajdowało się w pozycji siedzącej. O jego bezpieczeństwo wówczas zadbają odpowiednio dostosowane pasy. Dodatkowym elementem jaki został wykorzystany w wózku jest system absorpcji wstrząsów (SAS) oraz system pamięci kierunku jazdy (DMS). Możliwe jest również ustawienie miękkiego bądź twardego zawieszenia w zależności od tego po jakiej nawierzchni odbywa się spacer.

 

Wózek Murano – naturalne materiały i intuicyjna obsługa

Wózek Murano jest niezwykle wygodnym modelem, który zachwyci każdego rodzica. Intuicyjna możliwość obsługi ramy gwarantuje szybkie i wygodne użytkowanie. Wózek wykonany jest z mocnego i odpornego na intensywną eksploatację materiału, który pokryty jest warstwą ochronną przed szkodliwym promieniowaniem UV. Podobnie jak wózek Silvia, ten również jest wyposażony w system absorpcji wstrząsów oraz w system zapamiętywania torów jazdy, który zapobiega samoczynnemu obracaniu się kół.  Wózek Murano wyposażony jest również w naturalny, wykonany z włókniny kokosowej materac. O bezpieczeństwo dziecka dba barierka, pas korkowy oraz pięciopunktowe pasy. Wygodna torba pielęgnacyjna o zwiększonej pojemności zapewni wygodę nawet podczas najdłuższych wypraw.

wózki dziecięce sklep

Wózek Vulcano – uniwersalne rozwiązanie w eleganckim wydaniu

Wózek Vulcano sprawdzi się w każdej sytuacji. Łatwy w utrzymaniu w czystości spód gondoli, wykonany z plastiku, dodatkowo wzbogacony jest w funkcję regulacji oparcia. Aluminiowy stelaż spacerówki jest lekki i komfortowy w użyciu. W zestawie znajdziemy również materacyk, torbę pielęgnacyjną, uchwyt na kubek oraz moskitierę. Wózek może być wykorzystywany dla dziecka od momentu narodzin do osiągnięcia przez dziecka 15 kg. Podobnie jak poprzednie wózki, wózek Vulcano również posiada system DMS oraz SAS. Wózek posiada także możliwość obracania siedziska w dwóch kierunkach jazdy. Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia parasola ochronnego oraz samochodowego fotelika w kolorze pasującym do wózka.

 

Jak wybrać odpowiedni wózek dla dziecka?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad priorytetami. W sytuacji gdy rodzice spodziewają się, że będą chodzili na spacery po nieutwardzonej nawierzchni powinni skupić na zakupie wózka wyposażonego w mocne, amortyzowane koła. Dzięki temu, pokonując nawet leśne ścieżki dziecko będzie mogło wygodnie leżeć wewnątrz. Chcąc spacerować z wózkiem nawet przy niesprzyjającej pogodzie, rodzice powinni zakupić wózek wyposażony w możliwość rozłożenia budki i regulacji pozycji, dzięki której zimne powietrze będzie miało szansę się ogrzać i nie wyziębi malucha. Osoby planujące zakup spacerówki, które mieszkają w blokach i nie mają miejsca na trzymanie wózka, zainteresują się składanymi, lekkimi modelami. Obecnie chcąc zakupić wózek mamy duży wybór różnorodnych modeli. Wózki Silvia, Murano, Vulcano posiadają innowacyjne systemy, które znacząco wpływają na komfort użytkowania oraz są wykonane z odpornych, wysokiej jakości materiałów, dzięki którym mimo intensywnej eksploatacji spacerówki będą mogły być długo wykorzystywane. Przemyślana konstrukcja gwarantuje, że mimo dużych obciążeń, częstego użytkowania wózki będą w stanie pełnić swoje funkcje przez długi czas.

 

 

Wszystkie opisane wyżej modele znaleźć można w sklepie internetowym Bebe.Sklep.pl – www.bebe.sklep.pl/wozki-dla-dzieci-niemowlat