Porady i artykuły dla rodziców – wychowanie dzieci

Wypoczynek w Krynicy Zdroju dla całej rodziny – ile kosztuje 3 dniowy wypad

Z rodziną w Beskidy? Doskonały pomysł. Ciekawa alternatywa dla górskich wypadów do tradycyjnych miejscowości turystycznych, a przy okazji świetna okazja do zwiedzenia najpiękniejszego, znanego od wieków uzdrowiska w Polsce – Krynicy Zdroju. To położone wśród wyniosłych grzbietów Beskidu Sądeckiego miasteczko zachwyca już od pierwszego spojrzenia. Planując odwiedziny koniecznie zarezerwujcie sobie co najmniej 3 dni wolnego – zwiedzanie, wspinaczka, przejażdżki gondolami i zabawa na górskich szczytach to mnóstwo atrakcji, a przecież w mieście takim jak Krynica trzeba jeszcze odpocząć w pijalni wód mineralnych! Gdzie szukać noclegu, co zwiedzać i z jakimi kosztami należy się liczyć?

Noclegi w domkach letniskowych

Podczas rodzinnych wakacji na łonie natury mieszkanie w hotelu to dla nas kompletny brak lokalnego uroku. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wynajem domku letniskowego, który pozwoli na całkowity wypoczynek i zupełną wolność. W sezonie letnim noclegi 3 dniowe zaczynają się już od 399 złotych za dobę w domku, zimą ceny te wzrastają do 499 złotych za dobę.

Domki w kompleksie Wichrowe Wzgórza to naprawdę konkurencyjna oferta, w cenie której dostajemy wygodne i przestronne domki zdolne pomieścić nawet 9 osób! To właśnie duże grupy skorzystają z wypoczynku w domkach letniskowych najbardziej.

W cenie pokoju hotelowego zyskacie dostęp do wszystkiego, czego potrzeba na prawdziwym górskim urlopie. Wysoki standard wyposażenia, dostęp do letniego basenu i miejsce na suszenie nart zimą to tylko niektóre z atrakcji lokalnego zakwaterowania. Właściciele kompleksu wspominają też o punkcie kluczowym każdego domku – salonie biesiadnym, w którym urządzicie wieczory gier i zabaw dla całej rodziny (a może nawet sąsiadów z okolicznych domków!). Największym atutem jest jednak łatwy i komfortowy dostęp do centrum, dzięki któremu zupełnie zapomnisz o konieczności poruszania się samochodem. Gdzie warto wybrać się w Krynicy Zdrój?

Architektura w najlepszym wydaniu

Na rozgrzewkę proponujemy wizytę w centrum miasteczka uzdrowiskowego, rozpoczynając od Pijalni Głównej na Deptaku Krynickim. Łyk zdrowotnej wody z bijących w Krynicy źródeł to obowiązkowy punkt wizyty w miasteczku. Po nim możecie już dosłownie wszystko. Będąc jednak na deptaku warto zwiedzić lokalne atrakcje i cieszyć się spokojem, który w tym uzdrowiskowym kurorcie jest pewnego rodzaju paradoksem – choć kuracjuszy jest tu mnóstwo, na tłumy i brak ciszy narzekać nie można.

Spacerując deptakiem turyści mają szansę podziwiać piękną architekturę, którą lokalni włodarze starają się zachowywać w jak najlepszej kondycji. Wspaniałym miejscem spacerowym jest chodnik wzdłuż rzeki Kryniczanki. Tu każdy poczuje się jak w Szwajcarii! Wille wybudowane właśnie na wzór szwajcarski skrywają w sobie wiele atrakcji, wśród których między innymi muzeum Nikifora, w którym zgromadzono obrazy malarza oraz pokazano warsztat pracy artysty. Spacer warto zwieńczyć w Parku Zdrojowym, gdzie wśród zielonych alejek, stawów i altanek upływ czasu jest właściwie niezauważalny.

Górskie przygody

Krynica Zdrój to jednak nie tylko uzdrowisko, a być może przede wszystkim także miejscowość górska. Jeśli uwielbiacie aktywne spędzanie czasu, wspinaczka na Górę Parkową to doskonała okazja na odrobinę wysiłku. Na szczyt można oczywiście wjechać również wagonikami na szynach. W pogodne dni ze szczytu możliwe jest podziwianie nie tylko pasma beskidzkiego, ale i Tatr! W ramach Popradzkiego Parku Krajobrazowego, na szczycie Góry Parkowej znajdują się chronione gatunki roślin i zwierząt, buczyna karpacka oraz wiele źródeł wód mineralnych.

Miłośnicy trudniejszych wspinaczek docenią z kolei możliwości Jaworzyny Krynickiej, której szczyt znajduje się na wysokości 1114 metrów nad poziome morza. To największy masyw w okolicy i zdecydowanie najatrakcyjniejsze miejsce do podziwiania lokalnej panoramy z wielu platform widokowych znajdujących się na szczycie. Jaworzyna to także okazja na przejażdżkę najdłuższą w Polsce kolejką gondolową. Po powrocie z tak męczących, ale i pełnych atrakcji spacerów, wypoczynek w domku letniskowym to prawdziwy luksus.

basen